Педагогічний колектив ЗОШ №24 м. Кременчука, удосконалюючи форми і методи навчально-виховної роботи, ставить основне завдання виховання у школярів національної свідомості засобами широкого вивчення історії рідного краю, народних свят, звичаїв та обрядів.
З 1983 року існує в школі музей українського побуту. Потрапляючи сюди, учні переступають поріг хати, в якій відтворено дух народних традицій, що з споконвіку формували в людині добрі почуття, чутливу до краси душу.
У нашій світлиці є розмальована піч, яка знаходиться з лівої сторони від дверей, напроти печі розміщені мисники (з правої сторони дверей), де знаходиться глиняний посуд: горшки, макітри, миски, глечики різної величини, куманці, дерев’яні ложки. По діагоналі від печі знаходиться покуть, або божники, тут розміщені ікони, прикрашені сухими квітами, найкращим вишитим рушником, лампадкою, в якій в святкові дні горить свічка. Під божниками стоїть стіл, накритий вишитою скатертиною, поруч зі столом, вздовж причілкової стіни стоять дві скрині, розмальовані квітами. Під тильною стіною розміщений настил (піл) для спання, застелений вишитим простирадлом. Над настилом прикріплена жердка для повсякденного одягу, а також біля печі, над настилом, висить дитяча колиска, плетена з лози. Вздовж фасадної стіни – лави, накриті святковими ряднинами. На вікнах та стінах рясніють вишиті рушники та вишиті картини.
Для шкільного музею підготовлені екскурсоводи, які проводять екскурсії для учнів нашої школи, а також гостей, які приїжджають з інших міст, як наприклад: з м. Луганська, м. Києва, а також з інших держав: Росії, США, Англії. Нашими гостями були також вчителі із
с. Омельника, с.В.Терешківки, а також постійними відвідувачами нашого музею є школи міста та дитячі садочки.
Шкільний музей є місцем проведення уроків з народознавства, календарних та народних свят, наприклад: «Віщі дзвони», «Краса і велич символів держави», «Народні символи», «Колиска роду – українська хата», «Вечорниці», «Щедрий вечір, добрий вечір», «І на тім рушничкові…», «Вербна неділя» - народознавчі читання.
Найцінніші експонати музею це: рушники, вишиті сорочки, прядки, дві скрині, колиска, дерев’яне корито.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш музей «Українського побуту», який знаходиться за адресою:
м. Кременчук
проспект Полтавський б.13,
контактний телефон 72-45-90.